Pokud máte karbonovou sedlovou trubku a chcete jí ošetřit před poškozením-odřením, oblepte jí lepenkou, nebo použijte gumovou podložkou v místě, kde dotahujete popruh se suchým zipem. Díl brašny, který doléhá na sedlovou trubku se plně přizpůsobí jejímu tvaru.
Art. 612 a 613 – u těchto vodotěsných brašen postupujte stejně jako je uvedeno výše. S tím rozdílem, že pokud má vaše sedlovka jiný než kulatý tvar, můžete vytáhnout vnitřní výstuhu v brašně, rozstřihnout jí uprostřed a vrátit zpět na pozici do brašny. Plocha brašny se pak přizpůsobí tvaru vaší atypické sedlové trubky.
Látkové brašny jsou ušity z polyesterového materiálu s aplikací vnitřního gumového zátěru. Údržba povrchu látkových brašen je stejná jako u běžných outdoorových oděvů, které mají nanesenou impregnaci. Brašnu čistěte vlhou houbou nebo v případě zabahnění kartáčem. Teplota vody by neměla být vyšší než 30 C.
Vnitřní gumová podšívka/vložka = je umístěna po celé délce brašny. Gumovou vložku jednoduše vytáhnete zevnitř brašny, vyklepejte špínu a vytřete mokrým hadrem. Až po úplném uschnutí gumovou vložku zastrčíte zpět do brašny.
Všechny brašny ze Special řady jsou absolutně nenáročné na údržbu. Brašna je z PVC, takže je jednoduše otíratelná. Nemusíte čekat až brašna uschne, neboť jí po umytí mýdlovou vodou můžete vysušit froté ručníkem a je zas jako nová.
Jestliže jste malého vzrůstu a máte sedlo hodně nízko, může být využití podsedlové brašny potíž. Podívejte se na správné parametry a řiďte se jimi při pořizování brašen TABULKA Technické parametry podsedlových brašen
Pokud řešíte umístění brašny ART. 601 A 621, nebude to žádný problém, protože pásky pro uchycení nejsou na brašně našité. Popruhy s přezkou vkládáte do předem připravených tunelů až po vyměření vámi vyhovujících pozic na řídítkách. Také využití distančních podložek je na vašem uvážení, ale zpravidla doporučujeme nasadit na každá popruh 3 podložky, aby se vám řídítka dobře ovládala, a aby se brašna nedotýkala vašich prstů při řízení.
Všechny zadní podsedlové brašny jsou konstruovány tak, aby se daly otevírat i zarolovat na cestách, aniž byste brašnu odepnuli z kola. Důležité ale je, pokud měníte obsah zadní látkové brašny umístěné na kole, pěchovat vše do brašny od spodní špičky, aby se vám tvar brašny na kole nezbortil. Pak by se bohužel mohlo stát, že by brašna na kole začala kmitat, a to rozhodně nechceme! Takže dodržujte zásadu plnění zádních brašen na bikepacking. To nejtěžší z vašeho seznamu věcí, které chcete do brašny umístit pěchujeme do špičky brašny, lehčí věci pak vrstvíme a nahoru brašny patří to nejlehčí.
Není, žádnou nepotřebujete. Povrch polyesterové tkaniny s vnitřním gumovým zátěrem je impregnovaný. Pokud vám přes švy a šití vlhkost, nebo voda dovnitř brašny přeci jen vnikne, tak se spoléhejte na vnitřní gumovou vložku!
Ta je umístěna po celé délce brašny. Gumový vak je uchycený k hornímu vstupu brašny. Vždy tedy dobře v brašně drží tvar, nekrčí se, a ani neshrnuje. Vak lze z brašny vytáhnout, pro potřeby čištění od trávy, písku, drobečků a jiných nečistot.
Kompresní popruh je součástí brašny. Jedná se hustě tkaný popruh se sponou. Popruh využijete při extrémně náročných terénních cestách, kde by hrozilo uvolnění brašny na základních popruzích díky permanentnímu otřesu nákladu v brašně. Brašnu popruhem obtočte a protáhněte vzpěrou sedla. Tímto způsobem je vaše brašna ještě více zpevněná a nehrozí její kmitání v případě jízdy ze sedla, nebo po kamenitém terénu.
Ano, v příruční brašně můžete převážet i cyklistickou láhev s pitím, avšak dbejte na to, abyste nepřekročili doporučenou nosnost brašny. Doporučujeme láhev o objemu 0,5l, nebo maximálně 0,7l.